Telif Kazancı Almak Zor Mu?

Ülkemizde  çok para kazanan yazar sayısı oldukça azdır. Bunlar da herkesçe bilinen malum yazarlardır. Diğer, çoksatan kitabı bulunmayan yazarların telif ücreti ise gerçekten çok azdır. Bunun birçok nedeni vardır. Doğal olarak kitabınız ne kadar çok satarsa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Ancak bu satışın en kısa sürede gerçekleşmesi gerekmektedir. Dolayısıyla yayınevi kazanacağına inansın ve size de bir miktar telif ücreti ödesin. Çünkü yıl bazında istenilen satışın yapılamaması kitapların depolanma, basım maliyetinin paraya çevrilememesi gibi birçok sorunlara neden olur.  Bu nedenle de Yayınevi kitabınızın ikinci baskısını yapmaz. Elindeki kitapları da biran önce elden çıkarmaya çalışır. Dolayısıyla eserinizin değeri bir anda dibe vurur. Oysa biraz sabredilse zaman verilse yayınevini tatmin etmese de yeterince satışı olabilirdi. Siz de hem Telif Kazancım yüksek olsun hem de kitabın daima satışta olsun istiyorsanız. Zet Yayınları veya Zet Akademik Yayıncılık paketleri seçebilirsiniz.

Telif Kazancı Nasıl Hesaplanıyor?

Kitap satışından en büyük payı internet veya gerçek mağazalarda satış yapan kitap dükkanları ile dağıtım şirketleri  kazanır. Sebebi kitabın satış fiyatı üzerinden % 40-60 arası komisyon almalarıdır. Satış kârı üzerinden anlaşmalarda örneğin etiket fiyatı 30 TL olan kitabınız %50 komisyonla verilirse kitabınız 15 TL ye satılmış olur. Yayınevinin size ödeyeceği telif ücreti de 15 TL üzerinden yapar. Rahatlıkla 10 TL basım ücreti tutan kitabınızdan elde edilen 5 TL kârdan vergiler düşünce 4 TL kalır. Bu kârdan da anlaştığınız oranda telif ücreti alırsınız. Örneğin telif anlaşmanız % 10 ise 40 Kuruş % 50 ise 2 TL olur. Kısaca 1000 adet kitabınız satılırsa toplamda 400-2000 TL para kazanmış olursunuz ki bu miktarda telif ücreti veren yayınevi bulmanız da oldukça zordur.

Bu nedenle yayınevleri genellikle telif ücreti olarak size 25-100 arasında kitap verirler. Siz de bu kitapları genellikle yakın çevrenize dağıtırsınız.

Hem Telif Kazancım Yüksek Olsun Hem De Her Yerde Kitabım Satılsın Diyenler İçin

Telif Kazancım yüksek olsun istiyorsanız Zet Yayınları olarak biz sizlere etiket fiyatı üzerinden %25 telif öneriyoruz. Kitabınızı yayınevimize ait gerçek kitap mağazamızdan ve İnternet aracılığıyla sanal mağazamızdan satışa sunacağız. Kitabınızın etiket fiyatı örneğin 40 TL ise size kitap başı 10 TL ödeyeceğiz.

Kitabım birçok yerde de satılsın istiyorsanız. Zet Yayınları olarak. Kitabınızın hemen hemen her yerde satılması için (kitapyurdu,  D&R,   idefix v.b. gibi birçok sitede). Kitap dağıtım şirketi aracılığı satışa sunacağız. Dağıtım şirketi aracılığı ile satılan kitaplar için telif hesaplaması ise kitap etiket fiyatından uygulanan iskonto düştükten sonra. Yani kitap satış fiyatı üzerinden yine %25 olacak. Örneğin kitap satış fiyatı 20 TL ise 5 TL alacaksınız.

Peki Siz Bu Parayı Ne Zaman Alacaksınız

Kitabınız satışa sunulduğundan itibaren tüm satış işlemlerini takip edebileceksiniz. Satılan her 50 kitap satışından telif ücreti alacaksınız.

Kısaca sistemimizde kitabınız ne kadar satarsa o kadar kazanacaksınız çok satarsa çok az satarsa az, özetle az sattı diye hiçbir zarara uğramayacaksınız.

Telif Kazancım Yüksek Olsun Diyen Yazarlara   

 

Tıkla HEMEN BAŞVUR / SORU SOR >>>>>

Eserinizi Word ortamında zetyayinlari@gmail.com veya dosyayukle@zetyayinlari.com adreslerine gönderebilirsiniz.

Telefon ve WhatsApp iletişim numarası: 0555 035 06 43