Kitap Yayınlatma Kitap Bastırma Kitap Çıkartma Süreçleri ve Fiyatları

Yıllarca süren bilgi birikiminizi tecrübenizi hayallerinizi umutlarınızı ideallerinizi ilmek ilmek dokuyup her harfini her kelimesini özenle seçip uzun uğraşlar sonucu eserinizi hazırladınız. Artık sizin için eşsiz değerde olan eserinizi yaymanın ve tüm insanlığa sunmanın vaktinin geldiğini düşünüyorsunuz. Kısaca artık kitap yayınlatma, kitap bastırma veya kitap çıkartma işlemlerine başlamak istiyorsunuz. Lakin kitap yayınlatma, kitap bastırma veya kitap çıkartma konusunun işleyiş süreçleri ve fiyatları hakkında hiçbir bilginiz olmadığından hemen araştırmaya başladınız. Dolayısıyla en iyi yayınevlerinin büyükşehirlerde olduğunu düşündüğünüzden yayınevi arayışınızı Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerde yoğunlaştırdınız hatta birçok görüşme yaptınız ancak bir türlü karar veremediniz.

Kitap bastırmak, kitap yayınlatmak veya kitap çıkartmak işi size biraz karışık ve pek de kolay görünmedi dolayısıyla kaygılanıp tedirgin oldunuz bu hemen hemen tüm yazarlar için çok doğal bir durumdur aslında. Çünkü eserinizi yayınlatmak için çok fazla ücret ödemek, kitap satışlarından iyi gelir elde etmek, her yerde satılmasını kısaca eserinizin heba olmamasını istiyorsunuz.  İşte Zet Yayınları ve Zet Akademik Yayıncılık olarak kitabınızı sizin için kaliteden ödün vermeden zahmetsizce en kolay, en hızlı, en uygun ücrete ve en kârlı olarak yayınlıyoruz.

Kitap bastırma, kitap yayınlatma veya kitap çıkarma süreçleri ve fiyatları  hiç bu kadar hızlı, hesaplı ve kârlı olmamıştı... Artık bir eseri olan herkes çok kolay  kitap yayınlatma işini zahmetsizce gerçekleştirebilecek.

Özellikle zahmetsiz ve sorunsuz kitap bastırmak veya kitap yayınlatmak isteyen herkesi bekleriz. Hem kitap bastırmak hem de uygun ücretle yüksek telif almak artık Zet Yayınları ile mümkün.

Kitabım Nasıl Yayınlanacak

  • Yazar ile sözleşme imzalanarak hukuki güvence sağlanır.
  • İç sayfalar ile kapağın tasarımı mizanpajı yapılır.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığından eserinizin ISBN’si alınır.
  • Kitaplara yapıştırılmak üzere bandrol alınır.
  • Eseriniz basılarak satışa hazır hale getirilir.
  • Sözleşmede belirlenen sayıda kitap yazara verilir.
  • Her zaman (Onlarca yıl sonra bile) kitabınızın satışı olur.
  • Kitabınızın sınırsız sayıda baskısı yapılır. (Bunun için ücret ödemezsiniz.)

 

Kitap Baskı Özellikleri:

Ebat: 13,5x19,5, 13,5x21, 16x24 cm

Kağıt Cinsi: Enso 60-70 gr, 1.hamur beyaz 70-80 gr

Kapak: 250-300 gr Kuşe 4 Renk Mat veya Parlak Selefon

En Düşük Maliyet En Yüksek Kazanç

Kitabınızı en düşük maliyetle yayınlıyoruz. Çünkü 2400 TL’den başlayan kitap yayınlatma ücreti emsallerine göre oldukça düşük ve kitabın sadece baskı fiyatından da çok daha azdır. Bu nedenle eseriniz için makul bir ücret ödeyerek en kaliteli en geniş dağıtım ağı içinde satışa sunabileceksiniz. Bu ücreti bir defa veriyorsunuz daha sonraki hiçbir baskıda ücret ödemiyorsunuz. Bilakis satılan kitaplardan daima telif ücreti alıyorsunuz. Kısaca satışa sunulan kitapların satış fiyatlarına göre ortalama 50-150 adet satışı sonrası verdiğiniz ücreti telif ücreti olarak geri alacaksınız. Daha sonraki satışlarda yine telif almaya devam ederek kâra geçeceksiniz.

Sınırsız Baskı (Ücretsiz)

Kitap yayınlatma süreçleri tamamlanıp kitabınız satışa sunulduktan sonra depomuzda daima yeterince kitap bulundurulacak.
Bu durumda kitabınız Talebe Göre Baskı sistemiyle üretilecek.
Zet Kitap deposunda her zaman talebi karşılayacak kadar kitabınız bulundurulacak.
Kitabınız tükendikçe yeni baskısı devamlı yapılacak bu baskılarda sizden hiçbir zaman ücret talep edilmeyecek. (Adınıza alınan bandrol adetini e-devlet sisteminden takip edebilirsiniz)

Sürekli Satış

Kitabınızın baskısı hiçbir zaman tükenmeyecek ve yıllarca satışta tutulacak.

%25 Telif Ücreti

Kitabınız mağazalarımızdan ve kendi satış kanallarımızdan satıldığında. Bu durumda etiket fiyatı üzerinden %25 telif ücreti alacaksınız.

Örneğin etiket fiyatı 40 TL olan bir kitaptan satılan her kitap için 10 TL telif ücreti alacaksınız.

Kitabınız anlaşmalı dağıtım şirketleri aracılığıyla satıldığında. Bu durumda etiket fiyatı üzerinden uygulanan ıskonto düştükten sonraki satış fiyatı üzerinden %25 telif ücreti alacaksınız.

Örneğin dağıtım şirketine etiket fiyatı üzerinden verilen ıskonto düştükten sonraki satışı 20 TL olan bir kitaptan satılan her kitap için 5 TL telif ücreti alacaksınız.

Ücretsiz 20 Kitap

Kitabınız basıldıktan sonra size ücretsiz 20 kitap yolluyoruz. Ancak daha fazla kitap almak isterseniz etiket fiyatı üzerinden %60 indirimle istediğiniz kadar kitap alabilirsiniz.

Her 50 Kitap Satışında Telif Ödemesi

Satışa çıkan kitaplarınızdan her 50 adet satıldığında size telif ücreti ödenecek

Şart Koşmadan İstediğiniz Zaman Telifinizi Geri Çekebilme

Eser sahibi, hiçbir gerekçe göstermeden yazılı olarak bildirmek koşuluyla sözleşmeyi istediği anda feshederek kitabın tüm telifini kendinde saklı tutabilir. Eğer sözleşme kitap yayımlandıktan sonra feshedilecek olursa yayıncı (yayınevi) en son alınan bandrol adeti kadar kitap basım hakkını kullanabilir. Bu durumda satışını yaptığı kitaplardan yazarın hakkı olan telif ücretini öder ve bundan sonra yeni baskıya giremez.

Bir defa ücret ödüyorsunuz

Basım ücreti olarak ödeyeceğiniz ücret dışında hiçbir zaman basım ücreti ödemeyeceksiniz.

DAĞITIM VE SATIŞ

Kitaplarımızı en popüler dağıtım ve satış kanallarında görmek için tıklayınız

   

                  

Diğer birçok online mağazalar ve kitabevleri...

 

Telefon ile iletişim numarası: 0555 035 06 43

Fiyat Listesi

16-80 Sayfa    Paket Ücreti 2400 TL

daha sonraki her sayfa sayısı için 15 TL ilave edilecek.

Fiyatlara KDV dahil değildir